Obilježavanje Međunarodnog dana borbe protiv korupcije

Autor: External , 15. 12. 2014.

09.prosinca.2014. od 13. Do 15. sati u Europskoj kući u Zagrebu obilježen je Međunarodni dan borbe protiv korupcije.

Sudjelovali su i naši učenici: Lorena Andrijanić, Marija Čuljak, Patricija Gubić, Claudia Košpić, Mia Omerović, Maja Peica, Tea Precca, Laura Premužak i Daniel Šembrek.

Organizator tog projekta je Hrvatsko debatno društvo (HDD). Tema susreta je bila, kako i sam naziv kaže „Borba protiv korupcije“. Na početku smo igrali zanimljivu didaktičku debatnu igru „Megamafija“ koja ima za cilj da građani imaginarnog grada prepoznaju mafiju među sobom te ju optuže za nedjelo argumentiranim putem.

Po završetku igre održana je prezentacijska debata na tezu: „ Učenici trebaju prijavljivati varanje na ispitima“. Poslije debate razgovarali smo sa stručnjacima koji raspolažu znanjima o korupciji i tako približili problem korupcije, zloupotrebe vlasti, položaja i moći.

Nakon druženja u Kući Europe razmijenili smo dojmove uz toplu čokoladu i neformalno druženje s profesoricom i voditeljicom Debatnog kluba Jelenom Beroš. Veselimo se novim događanjima u sklopu našeg obrazovanja.

Autor: Daniel Šembrek (3.f)