Turnir u graničaru za srednje škole Grada Zagreba

Autor: Ivana Kutle, 29. 9. 2023.

Europski tjedan sporta (ETS), pokrenut 2015. godine od strane Europske komisije, ima za cilj poticanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe kao odgovor na sve veću tjelesnu neaktivnost građana. Nacionalno koordinacijsko tijelo, Ministarstvo turizma i sporta, pod sloganom #BeActive, kontinuirano potiče javnost na redovitu tjelesnu aktivnost tijekom cijele godine, a ne samo tijekom ovog tjedna. Europski tjedan sporta je osmišljen kako bi motivirao ljude diljem Europe i svijeta, pružajući im više prilika za tjelesnu aktivnost te podizanje svijesti o važnosti aktivnog načina života.

Ovogodišnji Europski tjedan sporta održava se od 23. do 30. rujna 2023. godine, uključujući i Školski dan (29. rujna) s ciljem promicanja tjelesne aktivnosti i zdravlja među učenicima.

Školski sportski savez Grada Zagreba je obilježio ovaj tjedan organiziranjem turnira u graničaru za srednje škole na Europskom trgu u Zagrebu. Četiri srednje škole, IX. gimnazija, XI. gimnazija, Druga ekonomska škola i Prirodoslovna škola Vladimira Preloga, sudjelovale su u natjecanju.

Rezultati natjecanja su sljedeći:

Polufinale 1: Druga ekonomska škola - Prirodoslovna Škola Vladimira Preloga (2:0)

Polufinale 2: IX. gimnazija - XI. gimnazija (2:1)

Utakmica za 3. mjesto: Prirodoslovna škola Vladimira Preloga - XI. gimnazija (1:2)

Finale: Druga ekonomska škola - IX. gimnazija (2:0)

Na kraju natjecanja, medalje i nagrade su dodijelili g. Pere Markić, predsjednik Školskog sportskog saveza Grada Zagreba, i gđa. Suzana Šop, glavna tajnica Sportskog saveza Grada Zagreba.

Ivana Kutle, prof. izvrstan savjetnik