Započeo projekt „Mladi menadžeri – učimo kroz projekte“ financiran od Ministarstva znanosti i obrazovanja

Autor: JELENA BEROŠ, 23. 1. 2024.

Drugoj ekonomskoj školi odobren je projekt za rad s darovitim učenicima od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Cilj projekta je osposobiti učenike za upravljanje projektima kroz stjecanje menadžerskih vještina koje se redovitim planom i programom ne mogu ostvariti.

Nova metoda poučavanja „Learning by doing“ – „Učenje temeljeno na radu“ obuhvaća niz različitih projektnih aktivnosti poput: edukacije, radionice, izrade novog nastavnog plana, organizacija eventa i sl. Projektni partneri su relevantni sveučilišni profesori koji će kroz projektne aktivnosti dati velik doprinos u ostvarivanju projektnih ciljeva. Profesorica sa Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, dr. sc. Kristina Petljak stručnjakinja je u području upravljanja projektima dok je predstavnik govorničke akademije Demosten, ravnatelj te institucije, dr. sc. Kristijan Sedak, vrstan komunikolog zadužen za razvoj govorničkih i retoričkih kompetencija naših učenika.

Prvi projektni sastanak bio je upoznavanje sa svim dionicima i članovima projektnog tima škole: ravnateljica Ana Naletilić dipl. oec., profesorica univ. spec. Ana Lasić magistar ekonomije, profesor Vid Kovačić, Ivana Jurković i voditeljica projekta profesorica Jelena Beroš dipl. oec. Tim darovitih učenika čine redom: Luna Ćaćić, Mia Sošić, Dora Musulin, Lamija Osmanbegović, Šimun Jurilj, Jan Jazić, Dominik Zebec i Lovre Ćurić.

Veselimo se narednom razdoblju i stjecanju novih znanja i vještina te zahvaljujemo Ministarstvu na poticanju rada s darovitim srednjoškolcima.