Autor: Silvija Glavočić, 14. 3. 2024.

Dana 13. ožujka 2024. učenici četvrtih razreda Druge ekonomske škole u sklopu terenske nastave iz predmeta Bankarstvo i osiguranje posjetili su Hrvatsku narodnu banku u pratnji profesorica Natalije Volarić i Gordane Laljak.

Za učenike je organizirano predavanje na temu  „Opasnosti internetskog i mobilnog plaćanja“. Nakon predavanja u trajanju od 45 minuta učenici su imali priliku postavljati pitanja predavaču o navedenoj temi, a sudjelovali su i u rješavanju kratkog kviza vezano uz navedenu temu.

Na samom kraju posjeta učenici su odslušali kratko predavanje o dvorani burze te o povijesti zgrade Hrvatske narodne banke i njenom arhitektu Viktoru Kovačiću. Zgrada je spomenik kulture nulte kategorije iz razdoblja hrvatske moderne.

Na kraju su učenici dobili prigodne darove od organizatora i puni dojmova završili svoj posjet. Ovom prilikom zahvaljujemo djelatnicima HNB-a na organizaciji i toplom prijemu.