Autor: Tvrtko Dujmović, 6. 4. 2016.

Četvrtu godinu za redom učenici naše škole, zahvaljujući svojim sjajnim idejama i uspješno razrađenim poslovnim planovima, sudjelovali su na finalnom natjecanju Ideja godine 2016.

Konkurencija je i ove godine bila žestoka. Na natjecanje se prijavilo preko sto učenika, te je time još značajniji uspjeh našeg tima Sleep Power kojeg su činili Karla Krajač, Asrit Ajruli i Denis Vragović iz 3. e razreda. U pratnji mentorice prof. Ljiljane Šandrk su 31. ožujka 2016. sudjelovali na finalnom natjecanju među dest najboljih timova srednjih škola iz cijele Hrvatske. Ovogodišnja revolucionarna ideja naših učenika bila je audio jastuk. Iako se nisu uspjeli plasirati među tri najbolje ekipe, učenici su prezentirajući svoju ideju pobudili veliku pozornost svih nazočnih.

Sljedeći dan, 1. travnja 2016.  svi sudionici finalnog natjecanja proveli su na predivnom izletu posjetivši tvrtke  Croteam i Rimac automobili.

Croteam je tvrtka koja je pionir u Hrvatskoj kada je riječ o izradi video igara. Tvorci su do dan danas najuspjelijeg našeg proizvoda unutar gamerskog svijeta - igrice Serious Sam. Jako zanimljivo predavanje je za učenike i profesore pripremio je jedan od osnivača Croteama. Dotaknuo se svojih početaka u Croteamu, razvoja tog svijeta, ali i mogućnosti zapošljavanja u Croteamu za one željne rada u tom području. U tvrtci Rimac automobili učenici su upoznati sa nastankom Concept Onea, prvog električnog automobila u Hrvatskoj, te električnog bicikla Greyp.

Iz priloženih fotografija (docx)  možete se i sami uvjeriti u kakvom je vedrom ozračju prosšlo finalno natjecanje Ideja godine.