Autor: JELENA BEROŠ, 10. 3. 2023.

10.3.2023. godine u našoj školi gostovala je voditeljica obrazovnog savjetovanja gđa. Ana Uglešić s Instituta za razvoj obrazovanja. Učenicima trećih i četvrtih razreda predstavila je sve mogućnosti vezane uz studiranje u inozemstvu.

IRO trenutačno provodi besplatna savjetovanja u školama diljem Hrvatske na temu studiranja u Hrvatskoj i inozemstvu pod nazivom Što nakon srednje?.

- gđa. Ana Uglešić i nastavnica Jelena Beroš

Učenici su pokazali veliki interes za nastavak obrazovanja u inozemstvu, dio njih izrazio je želju za nastavkom studija u Americi, a dio u Europi. Učenike je najviše zanimalo koje formalne uvjete moraju zadovoljiti i na koji način mogu doći do stipendije.

- predavanje "Što nakon srednje?"

Predavačica je pružila učenicima sve potrebne informacije i načine kako doći do onih detaljnijih i specifičnijih vezanih uz određeno Sveučilište i samu državu.

- jedna zanimljivost

Zahvaljujemo gđi. Ani Uglešić na zanimljivom gostovanju i želimo puno uspjeha u daljnjem angažmanu