Drage učenice i učenici, poštovani roditelji,

s obzirom na tragičan događaj koji se ovih dana dogodio u jednoj beogradskoj školi, želimo vam skrenuti pozornost na sljedeće:

U našoj školi uvijek nastojimo svim učenicima pružiti sigurno i poticajno okruženje u kojem će se osjećati prihvaćeno i imati mogućnost razvijanja svih svojih potencijala. Nikada nismo, niti ćemo tolerirati bilo kakav oblik nasilja ili zlostavljanja.

Tragičan događaj izazvao je različita emocionalna stanja u svima nama. Iako se različito nosimo s time, vjerujemo da je otvoren razgovor dobar način za prevladavanje različitih osjećaja i mogućih strahova.

Zbog toga vam želimo poručiti da smo, kao i dosad, mi – vaši nastavnici, razrednici, stručna služba i ravnateljica škole uvijek tu za vas. Ako trebate našu pomoć ili potporu vezano za bilo kakve nepovoljne okolnosti ili probleme vezane uz školu, zdravlje i sigurnost, stojimo vam na raspolaganju.

Stavljamo i poveznice na objave javnih stručnih službi, koje vam mogu pomoći u slučaju potrebe.

Ravnateljica

Kako pomoći sebi i najbližima u slučaju pojačane tjeskobe uslijed nedavnih nemilih događaja - Hrvatski zavod za javno zdravstvo

Djeca trebaju našu podršku nakon zastrašujućeg događaja u školi u Beogradu - Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba