Erasmus+ Spremni za sutra III - odlazak na stručnu praksu u Njemačku

Autor: Silvija Glavočić, 9. 3. 2023.

Nakon odrađenih pripremnih aktivnosti, učenici su s nestrpljenjem čekali 25. veljače i polazak u Frankfurt. Vlak je bio naše prijevozno sredstvo, što je doprinijelo njihovom boljem međusobnom upoznavanju i olakšalo tako dalek put.

Naši domaćini (Hrvatski gospodarski savez) u nedjelju su sa svakim učenikom otišli do njegovoga radnog mjesta kako bi u ponedjeljak bez problema došli na odrediše.

- nastavnice u pratnji Biljana Pavelić i Vesna Čuljak

Bez obzira na neizvjesnost, s veseljem su otišli na svoja radna mjesta i po povratku uzbuđeno pričali o tome što su radili. Neki su sudjelovali na sastancima gradske uprave, drugi unosili podatke u poreznom savjetovalištu, treći su se tek upoznavali s novom radnom sredinom. Nekolicina njih svoju praksu obavljat će u građevinskim tvrtkama, dok su neki dobili posao iz snova na Radiju Anteni i već su prvi dan obavili intervju na ulicama Frankfurta.

Učenici trećih razreda

Nisu ni svjesni koliko je to velik korak u njihovu obrazovanju i koliko smo ponosni na njih jer su sve svoje zadatke u prvom danu uspješno obavili.

Odlazak na stručnu praksu po prvi put sa vlakom