Erasmus+ Spremni za sutra III – drugi tjedan

Autor: Silvija Glavočić, 21. 3. 2023.

Boravak u Frankfurtu bio je jedno divno i obogaćujuće iskustvo.

Nije nam dugo trebalo da se uhodamo u frankfurtsku rutinu: buđenje, doručak, odlazak na posao, dolazak s posla, zajednička večera i nakon toga druženje. Najposjećenija je bila dvorana za bilijar gdje su se stvorila i neka nova prijateljstva, a neki su za to vrijeme usavršavali svoje vještine u Belotu, Unu ili pak u šahu na otvorenom.

Tijekom tjedna nije bilo puno vremena za zajedničke posjete frankfurtskim znamenitostima jer učenici nisu u isto vrijeme ni odlazili na posao ni dolazili s njega, no ipak smo uspjeli dogovoriti i zajedničko razgledavanje grada. Radne zadatke učenici su s lakoćom svladavali što se moglo vidjeti iz njihovih dnevnika prakse. Posljednji radni dan bila je organizirana svečana podjela certifikata o obavljenoj stručnoj praksi, a od svojih poslodavaca učenici su dobili i pisma preporuke u kojima su istaknute njihove radne navike, marljivost i kreativnost.

Nakon dva zanimljiva i dinamična tjedna sretni smo se, ispunjeni i zadovoljni vozili vlakom prema Zagrebu, svjesni da ćemo pravih dobrobiti ovog putovanja biti svjesni tek s odmakom vremena, kad se sve emocije i dojmovi slegnu.

Svakako svim učenicima od srca preporučujemo da, ako im se pruži prilika za odlazak na kakvu stručnu praksu, nikako ne propuste tu hvalevrijednu priliku!

Priloženi dokumenti:
Frankfurt1.jfif (469.46 KB)