ERASMUS+ projekt "Spremni za sutra III" - pripremne aktivnosti

Autor: Luka Tatomir, 17. 11. 2022.

Prije odlaska učenika na dvotjednu stručnu praksu u grad Sotogrande u Španjolskoj, dovršene su sve pripremne aktivnosti u sklopu Erasmus+ projekta 'Spremni za sutra III'. Tijekom posljednjih nekoliko tjedana učenici su se aktivno pripremali za pohađanje stručne prakse.

Stručne pripreme održale su profesorice Ivana Brnada, Jelena Beroš i Ana Lasić. Kroz 10 sati stručnih pripremnih aktivnosti učenici su ponovili konkretna znanja koja će im trebati tijekom mobilnosti: od poslovnih funkcija tvrtke, pisanih poslovnih komunikacija, važnosti verbalne i neverbalne komunikacije do financijske pismenosti, komunikacijsko-prezentacijskih vještina i marketinškog spleta.

Na kulturološkim pripremama pod vodstvom profesorice Ane Hering učenici su upoznali državu i grad u kojem će obavljati stručnu praksu, od općih i geografskih obilježja, preko turističkih atrakcija do raznih zanimljivosti. Cilj je bio učenike upoznati sa značajnim događanjima u povijesti zemlje mobilnosti, gospodarskim podacima i trenutnim stanjem, navikama stanovnika i multikulturalnom okolinom u koju odlaze.

Pripremne jezične aktivnosti iz Engleskog jezika održale su profesorica Dubravka Šelendić i Martina Pehar koje su učenike motivirale na aktivno sudjelovanje i učenje.

Pedagoginja Silvija Glavočić završila je pripremne aktivnosti pedagoškom pripremom na kojoj su teme bile snalaženje u novim i nepoznatim situacijama, provođenje slobodnog vremena, poštivanje pravila ponašanja u smještajnim jedinicama, komunikacija s nastavnicima i mentorima, točnost u dolasku na radno mjesto i mnoge druge.

Završetkom pripremnih aktivnosti i nakon održanog roditeljskog sastanka, učenici se spremno i nestrpljivo vesele svim izazovima koji ih očekuju na mobilnosti u Španjolskoj.

Tim za projektne aktivnosti Druge ekonomske škole

Ana Naletilić, ravnateljica

kliknite na više za slike...