ERASMUS+ projekt "Spremni za sutra IV" - pripremne aktivnosti

Autor: Silvija Glavočić, 8. 3. 2024.

Tijekom protekla dva tjedna, učenici su se marljivo pripremali za stručnu praksu u Frankfurtu (Njemačka)  kroz jezične, pedagoške, kulturološke i stručne pripreme.

Profesorice Jelena Beroš i Ivana Brnada učenicima su dale smjernice vezane za samu struku koje će im biti potrebne tijekom mobilnosti (funkcija tvrtke, poslovne komunikacije, financijska pismenost i komunikacijsko prezentacijske vještine).

Profesorica Ana Hering približila je učenicima Njemačku i  grad Frankfurt i u kojem će naši Erasmusovci boraviti tijekom stručne prakse te ih upoznala s geografskim i kulturološkim obilježjima tog podneblja.

Profesorice Martina Pehar i Dubravka Šelendić dale su učenicima bitne smjernice vezane za engleski jezik, profesorica Ivana Dunaj za njemački jezik te na koji način se najbolje snaći na stranom jeziku.

Pedagoginja Silvija Glavočić završila je pripremne aktivnost pedagoškom pripremom na kojoj su teme bile snalaženje u novim i nepoznatim situacijama, provođenje slobodnog vremena, poštivanje pravila ponašanja u smještajnim jedinicama, komunikacija s nastavnicima i mentorima te točnost dolaska na radno mjesto.

Tim za projektne aktivnosti Druge ekonomske škole

Ana Naletilić, ravnateljica